Spółka Novatek Green Energy posiada własny terminal przeładunkowy gazu płynnego Novatek Południe koło Kielc oraz wpółpracuje z innymi terminalami na terenie kraju.

Własny transport kolejowy cysternami bezpośrednio z Rosji do terminali położonych w Polsce przy liniach szerokotorowych LHS zapewnia oryginalne pochodzenie produktu i wysoką jakość gazu oraz eliminuje dodatkowe przeładunki na wagony wąskotorowe.


TERMINAL PRZEŁADUNKOWY GAZU PŁYNNEGO NOVATEK POŁUDNIE

Terminal Przeładunkowy Novatek Południe to jeden z nielicznych terminali gazu płynnego usytuowanych bezpośrednio przy szerokim torze LHS. Dogodna lokalizacja przy stacji Gołuchów, 25 km od Kielc, umożliwia sprawny odbiór produktu przez naszych Klientów i jego dalszą dystrybucję w kraju. 

Nowoczesna technologia

Terminal Novatek Południe to obecnie jeden z najnowocześniejszych terminali przeładunkowych w Polsce. Posiada miejsca odstawcze na ok. 75 wagonów, front rozładunkowy dla 30 cystern szerokotorowych oraz 3 stanowiska załadunku autocystern wyposażonych w wagi samochodowe. 

 

Bezpieczeństwo

Zastosowane automatyczne systemy załadunku autocystern oraz nowoczesne systemy kontroli i bezpieczeństwa pożarowego są gwarancją nie tylko komfortu w trakcie załadunku i odbioru gazu, ale przede wszystkim zapewniają pełne bezpieczeństwo.

 

Przepustowość

Inwestycje w najnowocześniejsze rozwiązana technologiczna o wartości około 4 milionów USD pozwalają na uzyskanie przepustowości wynoszącej 20 000 ton gazu miesięcznie, co gwarantuje szybką i komfortową obsługę Klientów podczas przeładunku. 

 

Pojemność magazynowa

Sześć ciśnieniowych zbiorników magazynowych o łącznej pojemności 1200 m3 zapewnia ciągłość i prawidłowe funkcjonowanie procesu dystrybucji gazu LPG.

 Terminal Novatek Południe    Terminal Novatek Południe

Terminal Novatek Południe    Terminal Novatek Południe 

 

Informacje dla społeczeństwa o środkach bezpieczeństwa 

Informacje dla społeczeństwa o środkach bezpieczeństwa i postępowania na wypadek awarii na terenie terminalu