Funkcjonująca na terenie Terminalu Przeładunkowego Novatek Południe rozlewnia gazu płynnego to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.  Napełniane są w niej butle gazowe 11 i 33 kg w tym również butle do wózków widłowych, przy czym Novatek Green Energy oferuje wszystkie butle wyłącznie w sprzedaży hurtowej.

Nowoczesna linia technologiczna została zakupiona u wiodącego światowego dostawcy. Jej sercem jest automatyczna karuzela składająca się z 18 urządzeń do napełniania najbardziej popularnych butli o pojemności 11 kg z prędkością 700 szt./h. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano oprzyrządowanie do obsługi butli 33 kg.

Po napełnieniu butle z gazem znakowane są za pomocą specjalnej folii termokurczliwej umieszczanej na zaworze, co potwierdza ich hermetyczność i fakt napełnienia gazem płynnym Novatek. Rozlewnia posiada znaczne moce produkcyjne - jest bowiem w stanie napełnić ok. 300 tysięcy butli miesięcznie przy systemie trzyzmianowym. Spółka może więc z powodzeniem zaspokoić duży popyt na rynku oferując LPG Novatek.

Rozlewnia butli LPG Novatek    Rozlewnia butli LPG Novatek

Zalety gazu płynnego Novatek

Novatek Green Energy rekomenduje stosowanie gazu płynnego z butli do przyrządzania posiłków oraz do zasilania piecyków gazowych, promienników, a także w procesach technologicznych z uwagi na:

  • wysoką kaloryczność i temperaturę płomienia;
  • wysoki stopień odparowania gazu ze stanu ciekłego co umożliwia pracę w ujemnych temperaturach (do -40 stopni C);
  • możliwość zasilania urządzeń o wiele większej mocy, co jest szczególnie ważne przy nagrzewnicach.

Gaz w butlach do wózków widłowych

Gaz Novatek jest idealnym produktem do napełniania butli syfonowych, ponieważ jest wyjątkowo czysty i wydajny, co wpływa na żywotność silnika oraz niezakłóconą pracę wózków widłowych. Jego stosowanie zmniejsza ilość napraw, przeglądów oraz częstotliwość przestojów. Skład mieszanki jest taki jak do zasilania pojazdów samochodowych i spełnia normę EN 589. Spaliny są niskotoksyczne, więc może być stosowany w zamkniętych pomieszczeniach magazynowych również o dużych rygorach czystości przez całą dobę np. w magazynach żywności.  Do jego zalet należą między innymi:

  • wysoka liczba oktanowa -powyżej 94;
  • optymalna i stabilna zawartość propanu tj. 60% w zimie i powyżej 50% latem;
  • brak obecności wody i zanieczyszczeń;
  • najniższy poziom obecności siarki - poniżej 30 mg/kg.

Klatki na butle

W ramach współpracy z firmą Novatek Green Energy istnieje możliwość dostarczenia metalowych stelaży do przechowywania butli w ilościach 8, 12 lub 20 sztuk.

Zapytaj eksperta

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących sprzedaży hurtowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszym specjalistą Dariuszem Wójcikiem tel. 532 542 245, e-mail: d.wojcik@novatek.pl.

 

Rozlewnia butli LPG Novatek   Rozlewnia butli LPG Novatek   klatka butleLPG Novatek