Novatek Green Energy oferuje wyłącznie w sprzedaży hurtowej napełnianie butli gazowych 10, 11 i 33 kg w tym również butli do wózków widłowych.

Rozlewnia butli znajduje się na terenie Terminalu Novatek Południe niedaleko Kielc. Każda z napełnianych butli jest sprawdzana pod kątem ewentualnych uszkodzeń oraz sprawności. Napełnione butle przechodzą kontrolę wagi oraz szczelności, a następnie zabezpieczane są nałożoną na zawór numerowaną folią termokurczliwą, która potwierdza napełnienie w naszej rozlewni.

Gaz w butlach 11 kg

Niezwykle bezpieczne i łatwe w obsłudze butle gazowe propan-butan o pojemności 11 kg gazu są bardzo popularnym źródłem energii przy przyrządzaniu posiłków. Szacuje się, że korzysta z nich ok. 40% polskich gospodarstw domowych. Cieszą się również popularnością w domkach letniskowych, barach i restauracjach stacjonarnych jak i ruchomych, czy też na imprezach plenerowych.
Najwyższej jakości i czystości naturalny gaz w butlach Novatek spala się równym, niebieskim płomieniem, który nie brudzi garnków i nie wydziela zapachu, a przy tym zapewnia wysoką temperaturę gotowania. Dzięki temu potrawy gotują się szybciej, są smaczniejsze i zdrowsze, a ich gotowanie i jedzenie staję się czystą przyjemnością.

Novatek - Gaz w butlach 11 kg

  

Novatek - Gaz w butlach 10 kg

Gaz w butlach 10 kg

Butle o pojemności 10 kg gazu propan wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu i w różnych procesach technologicznych szczególnie tam, gdzie trudno dostarczyć energię w innej formie m.in.:

 • przy pracach dekarskich - np. do zgrzewania papy termokurczliwej, czy lutowaniu rynien;

 • przy obróbce, cięciu i spawaniu metali (w tym złomu);
 • w budownictwie do podgrzewania i suszenia pomieszczeń;
 • do podgrzewania masy bitumicznej w maszynach wykorzystywanych w drogownictwie;
 • do obkurczania palet folią;
 • w robotach instalacyjnych (zgrzewanie);
 • w hodowli i rolnictwie przy suszeniu siana lub zboża, ogrzewania kurników i chlewni.
 
Novatek rekomenduje stosowanie gazu propan szczególnie do zasilania piecyków gazowych, promienników, a także w procesach technologicznych ze względu na:
 • wyższą kaloryczność i temperaturę płomienia;

 • wyższy stopień odparowywania gazu ze stanu ciekłego co umożliwia pracę w ujemnych temperaturach (do -40°C);

 • możliwość zasilania urządzeń o wiele większej mocy, co jest szczególnie ważne przy nagrzewnicach.


Gaz w butlach do wózków widłowych 

Naturalny gaz Novatek jest idealnym produktem do napełniania butli syfonowych ponieważ jest wyjątkowo czysty i wydajny, co wpływa na żywotność silnika oraz niezakłóconą pracę wózków widłowych. Jego stosowanie zmniejsza ilość napraw, przeglądów oraz częstotliwość przestojów.
Skład mieszanki gazowej jest taki jak do zasilania pojazdów samochodowych i spełnia normę EN 589. Spaliny są niskotoksyczne, więc może być zastosowany w zamkniętych pomieszczeniach magazynowych również o dużych rygorach czystości, przez całą dobę, np.: w magazynach żywności.
   

Gaz w butlach Novatek do wózków widłowych - zalety:

 • wysoka liczba oktanowa – powyżej 94;

 • optymalna i stabilna zawartość propanu: 60% w zimie i nie mniej niż 50% w lecie;

 • brak obecności wody i zanieczyszczeń;

 • najniższy poziom obecności siarki – poniżej 30 mg/kg.

Wózek widłowy LPG Novatek

 

Novatek LPG Butle 33 kg

Gaz w butlach 30/33 kg 

Novatek oferuje butle 30 kg i 33 kg z gazem propan lub propan-butan, które najczęściej wykorzystywane są w gastronomi jak również w instalacjach kompaktowych zewnętrznych służących do ogrzewania budynków mieszkalnych i pomieszczeń magazynowych. Można je również stosować do gotowania, grillowania, podgrzewania wody oraz ogrzewania. Butle o pojemności 30 kg znajdują zastosowanie w urządzeniach wymagających do pracy dużej energii. Dla potrzeb większych urządzeń, butle można łączyć w zestawy od 2-8 butli.

 
 
Zapytaj eksperta

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących sprzedaży hurtowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszym specjalistą Arkadiuszem Dudą tel. 608 303 664, email: a.duda@novatek.pl