Novatek Green Energy zajmuje się sprzedażą gazu płynnego (LPG) oraz skroplonego gazu ziemnego (LNG) w krajach europejskich. Kluczową przewagą konkurencyjną firmy jest jej wieloletnie doświadczenie w logistyce i sprzedaży gazu, a także profesjonalna i kompleksowa obsługa klientów w zakresie budowy i eksploatacji instalacji zbiornikowych na gaz płynny, stacji regazyfikacji LNG, stacji tankowania LNG oraz hurtowych dostaw gazu LPG w butlach.

Doświadczenie

Novatek Green Energy prowadzi działalność od 2010 roku i posiada ugruntowaną pozycję na rynku, zapewniając klientom stałe i bezpieczne dostawy gazu o najwyższej jakości. Na początku swej działalności spółka specjalizowała się w dostawach gazu płynnego (LPG), a w 2017 roku firma wprowadziła nowe usługi z zakresu budowy instalacji regazyfikacji LNG, stacji tankownia LNG i dostaw skroplonego gazu ziemnego.

 

Przewaga konkurencyjna

Atutami spółki jest płynność realizowanych dostaw gazu oraz profesjonalna obsługa Klientów. Wysoko wykwalifikowana kadra, dysponująca specjalistyczną wiedzą, zapewnia Klientom usługi w zakresie projektowania i budowy infrastruktury gazowej oraz dostęp do profesjonalnych usług serwisowych. Zaawansowane systemy pomiarowe, odpowiednie procedury, zaangażowani pracownicy firmy to gwarancja ciągłości dostaw gazu LPG i LNG do Klientów.

 

Zasięg terytorialny

Spółka Novatek Green Energy z siedzibą w Krakowie posiada dwa własne terminale przeładunkowe gazu płynnego Novatek Południe koło Kielc oraz Novatek Zachód w Krzyżu Wielkopolskim. Na terenie terminalu Novatek Południe działa najnowocześniejsza w Polsce rozlewnia gazu płynnego w butlach. Ponadto funkcjonują lokalne Gazowe Biura Techniczne, w których pracownicy Novatek obsługują Klientów na terenie gmin gazyfikowanych w technologii LNG. Działający na terenie całej Polski doradcy służą radą i pomocą z zakresu produktów i usług oferowanych przez spółkę na każdym etapie współpracy. Specjaliści z biura w Krakowie obsługują także Klientów spoza Polski, zapewniając stałe dostawy gazu LPG i LNG do wielu krajów europejskich.

  

Członkostwo w organizacjach

Novatek należy do grona firm członkowskich Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, która została założona w 1996 roku i od tego czasu aktywnie uczestniczy w życiu branży paliwowej. Członkami Organizacji są jednostki produkcyjno-handlowe zajmujące się zakupem, rozlewem i dystrybucją gazu skroplonego LPG.

W 2018 roku spółka dołączyła do grona firm członkowskich Polskiej Platformy LNG, która została założona w 2017 roku. Organizacja skupia pracodawców z szeroko rozumianej branży skroplonego gazu ziemnego oraz współpracuje z podobnymi zagranicznymi partnerami.

 

Od września 2019 roku spółka jest członkiem Zukunuft Erdgas – założonej w 2013 roku organizacji zrzeszającej ponad 140 innowacyjnych firm energetycznych i technologicznych działających na rynku gazu ziemnego w Niemczech i w Austrii.

 

W grudniu 2019 roku spółka dołączyła do grupy firm członkowskich Polskiej Izby Gazu Płynnego, która powstała w 2004 roku w Warszawie jako zrzeszenie dystrybutorów gazu LPG i innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie produkcji, zakupu i rozlewu gazu płynnego.

logo POGP
 

PPLNG
Logo PIGP