Nagrody rozdane. Druga edycja programu „O mały włos” ogłoszona.

21 kwietnia 2016
Novatek Polska rozdał nagrody w zainicjowanym w 2015 roku cyklicznym konkursie, realizowanym w ramach programu „O mały włos”. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i kontrahentów spółki. Druga edycja konkursu polegającego na zgłaszaniu zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych została oficjalnie rozpoczęta!
 
Spółka Novatek Polska, jako firma odpowiedzialna społecznie, od kilku już lat angażuje się w różnego rodzaju akcje związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Dobrym przykładem jest program „O mały włos”, w ramach którego ruszyła druga edycja konkursu na największą liczbę zgłaszanych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu. Jego uczestnikami są pracownicy spółki, kierowcy firmy TSL transportujący gaz LPG Novatek oraz obsługa Terminalu Novatek Północ.
 
Elementem akcji jest informowanie o niebezpiecznych sytuacjach, zachowaniach i zdarzeniach typu „o mały włos”, aby zapobiegać im w przyszłości. Zgłoszone usterki techniczne są przekazywane do usunięcia przez specjalne służby serwisowe. Dzieląc się obserwacjami z innymi można bowiem uchronić kolegów  lub klientów przed prawdziwym wypadkiem.

Nowa edycja konkursu została ogłoszona w trakcie uroczystego spotkania podsumowującego pierwszy rok działań prowadzonych w ramach programu. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, przedstawiono statystyki akcji oraz omówiono najciekawsze przypadki. Wszystkie zgłoszone w trakcie konkursu sugestie oraz propozycje zmian zostały bardzo wnikliwie przeanalizowane przez specjalistów spółki i wdrożono odpowiednie usprawnienia.
 
„Tego typu akcje pomagają nam ulepszać istniejące procedury i regulaminy, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa, do którego podchodzimy z wielką powagą i odpowiedzialnością z uwagi na charakter prowadzonej działalności biznesowej„– powiedział Dariusz Bratoń, Prezes Novatek Polska.

Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, również w drugiej, zaangażowanie, dobre pomysły, a przede wszystkim troska o dobro własne i innych zostaną docenione i odpowiednio nagrodzone. Bo bezpieczeństwo ma pierwszeństwo w firmie Novatek Polska!

 

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW