Instalacja zbiornikowa to instalacja gazowa zasilana gazem płynnym ze stałych zbiorników znajdujących się na zewnątrz budynku.

Jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie nie dociera gaz ziemny. Wówczas gaz płynny staje się niezależnym, wydajnym i wszechstronnym źródłem ogrzewania. Instalacja jest łatwa zarówno w montażu, jak i w demontażu. Nie wymaga dużych pomieszczeń kotłowni ani kosztownej infrastruktury przesyłowej. Instalacje gazowe wewnętrzne mogą być wykorzystane również do zasilania gazem ziemnym.
 

Korzyści z zastosowania LPG w ogrzewaniu domu gazem płynnym

LPG sprawdza się w ogrzewaniu gospodarstw domowych. Może być używany zarówno do ogrzewania budynków, podgrzewania wody i przygotowywania posiłków. Z powodzeniem stosuje się go również do różnorodnych procesów technologicznych w rolnictwie. Jest też doskonałym uzupełnieniem solarów, bowiem kiedy kolektory słoneczne uzyskują zbyt mało energii cieplnej z powodu słabego nasłonecznienia, LPG Novatek może je natychmiast zastąpić. Automatyczne przełączniki w urządzeniach sprawiają, że LPG staje się cichym i niezawodnym partnerem do produkcji ciepła w domu przez cały rok.
 

• Wysoka wydajność energetyczna
• Możliwość dokładnego sterowania urządzeniami, np. klimatyzacją
• Kontrola zużycia i możliwość efektywnego zarządzania
• Uzyskanie kontrolowanych wysokich temperatur
• Wyższa sprawność maszyn i urządzeń zasilanych gazem płynnym
• Optymalne wykorzystanie paliwa
Novatek telefon 539 771 280

 


Ogrzewanie gazem płynnym - schemat instalacji przydomowej podziemnej

ogrzewanie gazem płynnym- schemat instalacji przydomowej podziemnej 

 

Ogrzewanie gazem płynnym- schemat instalacji przydomowej naziemnej LPG

 

Novatek Ogrzewanie LPG - schemat instalacji przydomowej naziemnej

 

 

Zapytaj eksperta

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi regionalnymi Doradcami, których dane znajdują się na stronie www.novatek.pl/dom. Możesz również przekazać informacje naszej Konsultantce pod nr. tel. 539 771 280 lub wypełnić formularz zgłoszeniowy, który trafi do Doradcy pracującego w Twoim regionie.