Argumenty ekologiczne

Gaz ziemny jest naturalnym paliwem wydobywanym ze złóż znajdujących się w skorupie ziemskiej. Stanowi mieszaninę gazów – metanu z innymi gazami palnymi oraz związkami niepalnymi. Zawartość metanu powoduje, iż w procesie spalania nie tworzą się pyły i nie powstają stałe odpady. Spośród najbardziej popularnych paliw – węgla, oleju opałowego i gazu ziemnego – to właśnie gaz jest najmniej szkodliwy dla środowiska. Paliwo to emituje dwukrotnie mniej tlenków węgla niż węgiel i olej opałowy oraz wytwarza ponad 260 razy mniej pyłów podczas spalania niż węgiel.
 

Argumenty ekonomiczne

Podejmując decyzję o wyborze paliwa, którym ogrzewać będziemy dom i podgrzewać wodę, kierujemy się przede wszystkim względami ekonomicznymi. Wiadomo bowiem, że w budżetach gospodarstw domowych największy udział mają wydatki związane z opłatami za ciepłą wodę i ogrzewanie. 
 

Łatwość obsługi

Dla odbiorców gazu ziemnego dużym plusem jest wygoda związana z jego użytkowaniem. Automatyczne kotły gazowe ogrzewają dom, wodę użytkową, a wszystko to przebiega właściwie bez udziału użytkownika dzięki wysokiej automatyzacji procesu spalania. Wystarczy nastawić pożądaną temperaturę, a urządzenie zaopiekuje się resztą. Nie trzeba się martwić o zakup węgla czy oleju opałowego. Gaz ziemny dostarczany jest bez przerwy systemem rur podziemnych przez cały rok bezpośrednio do domu odbiorcy.  

 Dlaczego gaz Novatek