Yamal LNG realizowany jest w rekordowo szybkim tempie

9 sierpnia 2018

/Moskwa/ NOVATEK PAO poinformował o uruchomieniu i wysyłce pierwszej partii LNG z drugiej linii produkcyjnej fabryki Yamal LNG. Projekt jest realizowany w rekordowym tempie, pierwsza linia produkcyjna została uruchomiona w grudniu 2017 roku, a druga została zrealizowana o sześć miesięcy wcześniej niż było to zaplanowane w harmonogramie.

Pierwszy ładunek LNG z drugiej linii został odebrany 21 lipca i obecnie linia działa zgodnie z zaplanowaną wydajnością 5,5 mln ton LNG rocznie. Łączna przepustowość dwóch uruchomionych linii wynosi 11 milionów ton LNG rocznie.

Prezes Zarządu NOVATEK PAO Leonid Michelson, powiedział: "Projekt jest realizowany w ramach zaplanowanego budżetu i znacznie przed czasem przewidzianym na wprowadzanie linii produkcyjnych. Rozpoczęcie trzeciego etapu jest również oczekiwane ze znacznym wyprzedzeniem harmonogramu – co jest spektakularnym osiągnięciem na globalnym rynku LNG. Łączny udział dwóch linii Yamal LNG wynosi już około 3,5% światowego rynku LNG, a projekt staje się coraz bardziej znaczący na światowej mapie LNG. Naszym strategicznym celem jest produkcja 55-60 milionów ton LNG rocznie do roku 2030."
 

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW