Yamal LNG dostarczył pierwszą partię LNG do Hiszpanii

21 czerwca 2018

Moskwa, 21 czerwca 2018 r. Novatek PAO informuje, że spółka YAMAL LNG dostarczyła pierwszy ładunek skroplonego gazu ziemnego (LNG) na podstawie długoterminowej umowy do hiszpańskiej firmy Gas Natural Fenosa.

Zgodnie z harmonogramem gazowiec-lodołamacz klasy Arc7 „Fedor Litke”, o pojemności ponad 170 tysięcy metrów sześciennych, wyładował pierwszą partię LNG w porcie Mugardos. Roczna wielkość dostaw w ramach trwania 24-letiej umowy będzie wynosić 2,5 mln ton LNG, co odpowiada ponad 3 mld metrów sześciennych gazu ziemnego.

Prezes Zarządu Novatek PAO Leonid Michelson powiedział: „Pierwsza partia gazu dostarczona dzisiaj tankowcem do Gas Natural Fenosa stanowi kamień milowy w dostawach rosyjskiego gazu, ponieważ to pierwszy rosyjski gaz dostarczany w ramach kontraktu długoterminowego do Hiszpanii, gdzie nie ma dostępu do żadnego rosyjskiego gazociągu. Z przyjemnością będziemy spełniać nasze długoterminowe zobowiązania wynikające z umowy, dostarczając czyste paliwo jakim jest naturalny gaz, do spółki Gas Natural Fenosa, która jest głównym dostawcą gazu na rynku hiszpańskim".

 

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW