Novatek Polska dywersyfikuje rynki zbytu autogazu

8 czerwca 2016
Novatek Polska, należący do największego niezależnego producenta gazu w Rosji – spółki Novatek OAO, dotychczas sprzedawał LPG głównie na rodzimym rynku. Naturalne pochodzenie wysokiej jakości gazu płynnego, w połączeniu ze skuteczną strategią jego pełnej dostępności na wielu terminalach w całej Polsce, zaowocowało po sześciu latach działalności firmy 20% udziałem na silnie rozwiniętym i konkurencyjnym rynku. Swój sukces Novatek Polska postanowił rozszerzyć na ościenne państwa, tj. Czechy, Słowację i Niemcy, gdzie autogaz należy do najbardziej popularnych paliw alternatywnych.
 
Polska to jeden z najlepiej rozwiniętych rynków autogazu w Europie, drugi po Turcji. Nie wolno jednak zapominać, że nasi sąsiedzi również mają wysokie wymagania jakościowe oraz potrzebę łatwego dostępu do tego czystego, naturalnego paliwa, stawiając na jego oryginalne pochodzenie.

Według Niemieckiej Organizacji Gazu Płynnego DVFG, po drugiej stronie Odry prawie pół miliona pojazdów napędzanych jest autogazem, a ich kierowcy mają do dyspozycji ok. 7000 stacji tankowania LPG. Dla porównania w Polsce mamy ich ok. 5000 przy trzech milionach aut zasilanych gazem płynny. Rynki u naszych południowych sąsiadów również wykazują duży popyt na autogaz, dlatego Novatek Polska postanowił wykorzystać ten potencjał i zintensyfikował sprzedaż hurtową LPG do Czech, Słowacji i Niemiec, wykorzystując wiedzę i doświadczenie zdobyte na polskim rynku.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zagranicznych importerów Novatek Polska oferuje możliwość odbioru swojego LPG na terminalach w Polsce, do których gaz płynny transportowany jest z Rosji drogą kolejową, tzw. szerokim torem, co gwarantuje jego oryginalność i niezakłóconą niepotrzebnymi przeładunkami wysoką jakość.

„Wierzę, że podobnie jak w Polsce, nasi sąsiedzi także docenią naturalne pochodzenie gazu płynnego Novatek, jego unikalne i bardzo stabilne parametry oraz niską zawartość siarki, co przekłada się na trwałość oraz bezpieczeństwo podzespołów samochodowych" – powiedział Dariusz Bratoń, Prezes Novatek Polska Sp. z o.o.

Zaopatrując się bezpośrednio u rosyjskiego producenta w Polsce, zagraniczni klienci ograniczają czas transportu i mają zapewniony stały dostęp do gazu, a przede wszystkim nieporównywalny komfort obsługi. Novatek Polska zapewnia bowiem swoim zagranicznym kontrahentom wszystkie te udogodnienia, które oferowane są rodzimym odbiorcom.
 
Na potrzeby sprzedaży do innych państw stworzone zostały serwisy internetowe spółki Novatek Polska w języku niemieckim, czeskim i słowackim, na których, oprócz szczegółowych informacji o produkcie, można znaleźć aktualne notowania cen gazu na poszczególnych terminalach, z których można odbierać gaz do autocystern i dystrybuować go do stacji paliw na terenie innych krajów europejskich. 
 
 

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW