NOVATEK i Fluxys planują budowę terminalu LNG w Rostocku

17 października 2018

/Moskwa/ Spółka joint venture NOVATEK PAO i Fluxys podpisała w porcie Rostock w Niemczech umowę dzierżawy terenu pod budowę średniej wielkości terminalu LNG.

Spółka sama zaprojektuje, zbuduje, a następnie będzie zarządzać nowym terminalem LNG w porcie w Rostocku. Terminal o planowanej przepustowości około 300 tys. ton LNG rocznie przeznaczony będzie do obsługi statków z LNG z obecnie budowanej fabryki skraplania gazu NOVATEK w Wysocku. Po przeładunku na autocysterny skroplony gaz ziemny trafiał będzie na rynek. Zostanie również zapewniona możliwość bunkrowania statków i przeładunku LNG do bunkrów.

"Jednym z kierunków naszej strategii dotyczącej LNG są projekty o średnim i niskim tonażu" - powiedział Leonid Michelson, Prezes Zarządu NOVATEK PAO. "Ważne jest dla nas zbudowanie skutecznych kanałów sprzedaży naszych produktów na różnych rynkach. Wykorzystanie LNG jako paliwa żeglugowego i silnikowego zamiast oleju napędowego i oleju opałowego przyczyni się do zmniejszenia emisji i poprawy stanu środowiska naturalnego." – dodał.

 

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW