Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna odwiedził Terminal Novatek Południe

5 października 2015

W piątek 2 października Grzegorz Schetyna, lider listy Platformy Obywatelskiej, prowadził kampanię wyborczą w regionie świętokrzyskim, podróżując wraz ze swoim zespołem specjalnym busem. Minister kampanię rozpoczął w południe na rynku w Kielcach. Potem pojechał do Pińczowa, gdzie zwiedził najważniejsze pińczowskie zabytki, takie jak między innymi Muzeum Regionalne, synagogę i klasztor reformatów. Inaugurację kampanii Grzegorza Schetyny w świętokrzyskiem zakończyła wizyta w Jędrzejowie oraz w Gminie Kije, gdzie wraz z jej wójtem Krzysztofem Słoniną odwiedził Terminal Przeładunkowy Gazu Płynnego Novatek Południe.

Dyrektor terminalu Robert Kurzeja pokazał gościom kluczowe części obiektu, który dzięki inwestycjom o wartości około 4 milionów USD jest jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce, co gwarantuje szybką, bezpieczną i komfortową obsługę klientów podczas przeładunku.

Terminal Novatek Południe to przede wszystkim duży i ważny pracodawca w tym regionie, a w trakcie prowadzonej w świętokrzyskim kampanii minister Schetyna wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest walka z bezrobociem i tworzenie miejsc pracy, zwłaszcza w gminach wiejskich i podmiejskich.

 

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW