W naszej witrynie internetowej wykorzystujemy pliki cookies. Kliknij [AKCEPTUJĘ], jeśli zgadzasz się na ich zapis w folderze przeglądarki i dalsze wykorzystanie. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie [Informacje o plikach cookies].

Gaz płynny to idealna alternatywa dla Klientów, którzy z uwagi na zmieniające się przepisy nie będą mogli już ogrzewać swoich domów węglem, a nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego. To także doskonałe rozwiązanie dla osób budujących nowy dom i poszukujących czystego i komfortowego w użytkowaniu sposobu na zapewnienie ciepła swojej rodzinie.


ZALETY INSTALACJI NA GAZ PŁYNNY NOVATEK

  • Propan spala się czysto i bezzapachowo – spełnia najbardziej rygorystyczne normy proekologiczne i antysmogowe. (Czytaj więcej...)
  • Kocioł gazowy jest bezobsługowy i nie wymaga utylizacji odpadów.
  • Nie wymaga dużych pomieszczeń kotłowni, ani kosztownej infrastruktury przesyłowej.
  • Instalacje gazowe wewnętrzne mogą być w przyszłości wykorzystane do zasilania gazem ziemnym.
  • Podziemny zbiornik na gaz płynny jest niewidoczny dla otoczenia.
  • Nad ilością gazu w zbiorniku czuwają zdalnie pracownicy Novatek i na czas organizują dostawy.


SPOSÓB ROZLICZEŃ I CENY GAZU

Novatek gwarantuje swym Klientom stałe i nieprzerwane dostawy gazu płynnego w cenach producenta. Spółka opracowała stały system rabatowy co umożliwia zakup gazu w atrakcyjnych cenach promocyjnych. Użytkownicy instalacji na gaz płynny Novatek nie muszą ponosić wysokich jednorazowych kosztów zakupu paliwa, tak jak w przypadku węgla kamiennego, lecz mogą wnosić comiesięczne opłaty za zużyty gaz płynny. (Czytaj więcej...)


AKTUALNA PROMOCJA – tylko 1 zł

Novatek Polska oferuje realizację inwestycji „pod klucz”, od dokumentacji technicznej, po odbiór i uruchomienie instalacji zbiornikowej na gaz płynny. Teraz Klienci, dzięki nowej ofercie, mogą oszczędzić aż 4 899 zł decydując się na instalację Novatek – sprawdź szczegóły.
 

Roczny koszt brutto ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody w domu jednorodzinnym o powierzchni ok. 160 m 

 

Rodzaj paliwa

Miał węglowy
[kg]

Ekogroszek, węgiel kam. [kg]

Propan
[litr]

Propan 
[m3]

Olej 
[litr]

Energia elektr. [kWh]

Wartość opałowa [MJ]

24,00

27,00

23,69

90,02

35,45

3,60

Sprawność urządzeń

0,55

0,55

1,00

1,00

0,85

1,00

Wartość opałowa po uwzgl. sprawności [MJ]

13,20

14,85

23,69

90,02

30,13

3,60

Cena [zł brutto]

0,74

0,95

2,28

8,86

3,01

0,43

Zużycie roczne (uwzgl. sprawność urządzeń)

4 352

3 868

2 425

638

1 906

15 956

Roczny koszt zakupu
[zł brutto]

3 216

3 671

5 517

5 651

5 744

6 869

Miał węglowy - 739 zł brutto/tonę
Ekogroszek - 949 zł brutto/tonę
Propan - 2,28 zł brutto/litr

Propan - 8,86 zł brutto/m3
Olej opałowy - 3010 zł brutto/1000 litrów
Energia elektryczna - 0,4305 zł brutto/kWh

 

 

ROZWIĄZANIA DLA FIRM

W przypadku przedsiębiorstw możemy zaoferować instalacje zbiornikowe na gaz płynny lub instalacje w technologii LNG. Nasi Doradcy pomogą Państwu dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie. 
 

ZAPYTAJ EKSPERTA

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi regionalnymi Doradcami, których dane znajdują się w wyszukiwarce w dziale Kontakt.
 

PRZYDATNE INFORMACJE

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi nakazami i zakazami obowiązującymi mieszkańców Śląska, Mazowsza i Małopolski w zakresie sposobu ogrzewania zwłaszcza, że w przypadku naruszenia przepisów uchwały, mieszkaniec może być ukarany mandatem do 500 zł lub grzywną do 5 000 zł. Poniżej znajdą Państwo również źródła informacji dotyczących dotacji i dofinansowania wymiany ogrzewania z węglowego na gazowe.

 

Uchwała antysmogowa dla Małopolski

Uchwała Nr XXXII/452/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw

  • Od 1 lipca 2017 roku nie jest możliwa w Małopolsce instalacja kotła na węgiel lub drewno lub kominka na drewno o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnych rozporządzeniach w sprawie Ekoprojektu.
  • Osoby, które budują nowy dom, przeprowadzają remont z wymianą kotła lub kominka albo wymieniają kocioł lub kominek na nowy, będą zobowiązane zainstalować nowoczesne urządzenie spełniające wymagania Ekoprojektu.

Uchwała antysmogowa dla Krakowa
Uchwała dopuszcza na obszarze Krakowa od 1 września 2019 roku stosowanie w instalacjach, w których następuje spalanie paliw (kotły, piece, kominki) wyłącznie gazu lub lekkiego oleju opałowego. Oznacza to zakaz stosowania paliw stałych (węgla i drewna).

Uchwała Nr XVIII/243/16 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 15 stycznia 2016 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze Gminy Miejskiej Kraków ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw

 

Dotacje do wymiany ogrzewania na paliwa stałe oferowane przez Urząd Miasta Krakowa:

Program Ograniczania Niskiej Emisji dla Krakowa

 

Program osłonowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie dla osób, które ponoszą zwiększone koszty ogrzewania lokalu:

Lokalny Program Osłonowy dla osób, które poniosły zwiększone koszty grzewcze lokalu związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów proekologicznych
 

Uchwała antysmogowa dla Śląska

Uchwała nr V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w prawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw


Dodatkowe informacje: powietrze.slaskie.pl
 

Uchwała antysmogowa dla Mazowsza

Uchwała 162/17 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw

 

Informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego 

 

Uchwała antysmogowa dla Dolnego Śląska

Uchwly antysmogowe dla gminy miejskiej Wrocław, dla uzdrowisk i dla pozostałej części województwa